Instagram pazarının önemini fark eden bütün marka ve firmalara, hedefledikleri sonuçları alabilmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Marka, ürün ve hizmetlerini Instagram yolu ile tanıtmak isteyen firmalara yürüttüğümüz çalışmalar ile hedeflenen amaçlar şu şekilde sıralanabilir:

Marka Bilinirliği Oluşturmak

Marka veya işletmelerin; ürün, marka ve hizmetlerinin potansiyel kitleye ulaştırılarak bu ürün ve hizmet hakkında açıklayıcı bilgiler verilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler sayesinde, kullanıcıların ürünleri satın almasını sağlamak için en uygun reklam stratejileri belirlenip uygulanmalıdır. Bu stratejiler için erişim, erişim – sıklık, yerel bilinirlik ve marka bilinirliği gibi instagram reklamları kullanılabilmektedir.

İlgi Çekmek

Instagram reklamları ile ulaşılmak istenen hedeflerden birisi de, kullanıcılarda ilgi uyandırmaktır. Potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak ve ürünlerin tanıtımını en iyi şekilde yaparak ilgi çekmek için internet sitesi tıklamaları, erişim – sıklık ve video görüntülemeleri gibi instagram reklamları kullanılabilmektedir.

Dönüşüm Sağlayabilmek

En temel amaçlardan birisi de dönüşüm elde etmektir. Firmanın mobil uygulamasının indirilmesi, ürünlerin satışının artırılması veya mağaza ziyaretçilerinin artırılması için dinamik reklamlar, internet sitesi dönüşümleri, mobil uygulama ile etkileşim ve mobil uygulama yüklemeleri gibi reklam seçenekleri tercih edilmektedir.

Instagram Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

Instagram reklamları birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Reklam maliyeti geleneksel reklama oranla çok büyük ölçüde düşer.
  • Marka bilinirliliği çoğalır ve ürün satışları artar.
  • Marka ve ürün tanıtımları en iyi şekilde yapılabilir.
  • Doğru hedef kitlenin tespit edilmesi halinde reklamlar doğrudan potansiyel müşterilere ulaşır.
  • Markanın ya da işletmeye olan ilgi yoğunlaşır.
  • Markanın ya da işletmenin web sitesinin trafiği artar.
  • Kampanyalar veya fırsatlar hedef kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşır.